Veľkosť závisí od uhlu pohľadu.

Autor: Alexander Birčák | 2.1.2013 o 13:37 | (upravené 2.1.2013 o 14:36) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  182x

Sviatky, veľa chutného jedla a televízia. Desivá kombinácia, ktorá si vyžaduje protiopatrenia v podobe kondičnej prechádzky. S mojou partnerkou sme nešli ďaleko, len tak po Kežmarku a na Jeruzalémsky vrch. Minuli sme lyžiarsku zjazdovku so spusteným lyžiarským vlekom a rádiom z ampliónov. Po šmykľavej cestičke sme opustili civilzáciu a

Pohľad na Vysoké Tatry z kopcaPohľad na Vysoké Tatry z kopcaAlexander Birčák

ocitli sme sa v doline na druhej strane. Všade ticho, len zľadovatelý sneh odrážajúci lúče zubatého slnka. Minuli sme borovicový lesík a vydali sme sa slnku v ústrety po koľajach v snehu.

Po chvíli chôdze sme vyšli na kopec nad Kamennou baňou, odkiaľ sa otvára nádherný výhľad na Kežmarok a Vysoké Tatry. Výhľad na Tatry, ktorý je podobný, ako ten z Kežmarku, ale tie Tatry vyzerajú inak – sú oveľa mohutnejšie a majestátnejšie. Je to tým, že pri pohľade z dola nemáme merítko ich veľkosti a aj na Tatry sa pozeráme z dola hore. Pri pohľade z protiľahlého kopca nám dáva určité merítko kotlina pod nimi a na Tatry sa pozeráme nie zdola, ale viac z boku.

Keď som sa tak pozeral na tie Tatry, napadla ma zaujímavá myšlienka: Každý deň sa na nich pozerám z dola, z Kežmarku a ani sa mi nezdajú také vysoké. Až keď som sa na nich pozrel z iného uhlu, z väčšej výšky, tak si uvedomujem, aké sú veľké a majestátne.

Podobne to je aj v živote. Často stretávame známych i neznámych ľudí a považujeme ich za obyčajných. A až keď sa sami dostaneme na určitú úroveň, na určitú výšku, tak sme schopní pochopiť a oceniť ich skutočnú veľkosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

SVET

Šoky, nefunkčné lepidlo a Trump. Ako Rakúsko už deväť mesiacov volí prezidenta

Z víťazstiev sa už tešili, rozhodne sa až teraz.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?