Veľkosť závisí od uhlu pohľadu.

Autor: Alexander Birčák | 2.1.2013 o 13:37 | (upravené 2.1.2013 o 14:36) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  188x

Sviatky, veľa chutného jedla a televízia. Desivá kombinácia, ktorá si vyžaduje protiopatrenia v podobe kondičnej prechádzky. S mojou partnerkou sme nešli ďaleko, len tak po Kežmarku a na Jeruzalémsky vrch. Minuli sme lyžiarsku zjazdovku so spusteným lyžiarským vlekom a rádiom z ampliónov. Po šmykľavej cestičke sme opustili civilzáciu a

Pohľad na Vysoké Tatry z kopcaPohľad na Vysoké Tatry z kopcaAlexander Birčák

ocitli sme sa v doline na druhej strane. Všade ticho, len zľadovatelý sneh odrážajúci lúče zubatého slnka. Minuli sme borovicový lesík a vydali sme sa slnku v ústrety po koľajach v snehu.

Po chvíli chôdze sme vyšli na kopec nad Kamennou baňou, odkiaľ sa otvára nádherný výhľad na Kežmarok a Vysoké Tatry. Výhľad na Tatry, ktorý je podobný, ako ten z Kežmarku, ale tie Tatry vyzerajú inak – sú oveľa mohutnejšie a majestátnejšie. Je to tým, že pri pohľade z dola nemáme merítko ich veľkosti a aj na Tatry sa pozeráme z dola hore. Pri pohľade z protiľahlého kopca nám dáva určité merítko kotlina pod nimi a na Tatry sa pozeráme nie zdola, ale viac z boku.

Keď som sa tak pozeral na tie Tatry, napadla ma zaujímavá myšlienka: Každý deň sa na nich pozerám z dola, z Kežmarku a ani sa mi nezdajú také vysoké. Až keď som sa na nich pozrel z iného uhlu, z väčšej výšky, tak si uvedomujem, aké sú veľké a majestátne.

Podobne to je aj v živote. Často stretávame známych i neznámych ľudí a považujeme ich za obyčajných. A až keď sa sami dostaneme na určitú úroveň, na určitú výšku, tak sme schopní pochopiť a oceniť ich skutočnú veľkosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump chce meniť Ameriku, odkláňa sa aj od vlastnej strany

Populista a izolacionista. Donald Trump ukázal, že je rovnaký ako počas kampane.

ŽENA

Sociologička: Konzervatívnosť Slovenska je skôr mýtus

Tradičná forma rodiny pretrváva, no dospievame k rozmanitosti.

BRATISLAVA

Kompostér musí byť v každom dome

Ľudia musia po novom povinne separovať bioodpad.


Už ste čítali?